اخبار

تاریخ انتشار: شنبه 18 اردیبهشت 1395
تلاش وزارت نفت براي بازپس گيري سهم بازار نفت

  تلاش وزارت نفت براي بازپس گيري سهم بازار نفت


به گزارش خبرنگار NIOC، ركن الدين جوادي امروز (شنبه ١٨ ارديبهشت ماه) در حاشيه برگزاري سومين روز از نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي با بيان اين كه حضور شركت هاي خارجي در اين دوره از نمايشگاه ٦٤ درصد افزايش پيدا كرده است. 

معاون وزير نفت افزود: تعداد پاويون هاي خارجي حاضر در نمايشگاه ١١ پاويون است كه در اين دوره از نمايشگاه ٩٠ درصد افزايش يافته است. 

وي با بيان اين كه صنعتگران داخلي با كوله باري از تجربيات در نمايشگاه نفت امسال حضور پيدا كرده اند، به بازديد خود از ٢٠٠ شركت خارجي اشاره كرد و افزود: ايران امروز با گذشته بسيار متفاوت است و سياستگذاري نظام به خصوص وزارت نفت با چارچوب هايي كه وزير نفت آن را مشخص كرده در جهت حمايت از صنايع داخلي در كنار شركت هاي خارجي است. 

مديرعامل شركت ملي نفت با بيان اين كه شركت هاي خارجي به اين موضوع كه تنها در صورتي مي توانند در ايران حضور داشته باشند كه اقدام به سرمايه گذاري و مشاركت با شركت هاي ايراني و انتقال فناوري كنند، اظهار كرد: شركت هاي خارجي به اين واقعيت رسيده اند كه شركت هاي داخلي، قدم هاي خوبي در اين سال ها در بخش ساخت تجهيزات صنعت نفت برداشته اند. 

جوادي ساخت ١٠ قلم گروه كالايي تجهيزات صنعت نفت و قراردادهاي توسعه دانش بنيان و حضور دانشگاه ها را دو بحث مهم اين دوره از نمايشگاه عنوان و خاطرنشان كرد: براي ساخت ١٠ قلم گروه كالايي، ١٠٠ قرارداد منعقد مي شود كه هم اكنون ٣٨ قرارداد آن براي ساخت كالاهاي استراتژيك و تجهيزات درون چاهي و ديگر تجهيزات صنعت نفت امضا شده است.
تصاویر
  • تلاش وزارت نفت براي بازپس گيري سهم بازار نفت