اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 16 آبان 1395
بخشنامه گرانی خوراک مایع لغو شد

  بخشنامه گرانی خوراک مایع لغو شد

 بخشنامه قیمت گازها و نفتا را که آبان ماه امسال از سوی شرکت ملی پخش آورده‎های نفتی ایران تعیین شد را لغو و کان لم یکن اعلام کرد.
به دنبال گزارش های مبنی بر افزایش نامتعارف و فاقد توجیه اقتصادی قیمت خوراک مایع، بیژن زنگنه وزیر نفت امروز با عقب نشینی از مواضع خود، بخشنامه‌های افزایش قیمت خوراک مایع را لغو کرد.
آنگونه که وزارت نفت اعلام کرده است، بیژن زنگنه وزیر نفت با ارسال نامه‌ای به عباس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تاکید کرد: نحوه قیمت گذاری میان شرکت‌های پالایشی غیردولتی با مصرف کنندگانشان هیچ ارتباطی به وزارت نفت ندارد.
این عضو کابینه دولت با تاکید بر این که این موضوع پیش‌تر نیز اعلام شده بود، تصریح کرد: تعیین نرخ تسعیر ارز از اختیارات وزارت نفت نیست.
بر اساس این گزارش  پنجم آبان ماه امسال وزیر نفت با صدور دومین مصوبه جنجالی توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارز خوراک مایع صنایع پتروشیمی را هم آزاد کرد تا زمینه گرانی انواع محصول نهایی در بازار فراهم شود.
علاوه بر این سوم آبان ماه امسال اعلام شد: دولت همزمان با صدور مصوبه‌ای مبنی بر جایگزینی نرخ ارز آزاد به‌جای نرخ ارز مبادله‌ای در قیمت‌گذاری۲۰ فرآورده نفتی، طرح گرانی ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت انواع روغن موتور و قیر در بازار را کلید زد.
تصاویر
  • بخشنامه گرانی خوراک مایع لغو شد