اخبار

تاریخ انتشار: یکشنبه 17 فروردین 1393
مهندس دلاویز در اولین جلسه مدیران در سال جدید:

  مهندس دلاویز در اولین جلسه مدیران در سال جدید:

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، آقای مهندس دلاویز، مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد در اولین جلسه مدیران در سال جدید گفتند: « با عزم ملی و اراده جمعی در پرتو مدیریت جهادی سال جدید، سال تحول و پیشرفت نفت پاسارگاد خواهد بود».

مهندس دلاویز که در بین معاونین و مدیران شرکت نفت پاسارگاد سخن می گفت ضمن تبریک سال نو و آرزوی موفقیت برای کلیه همکاران در سال جدید افزودند: «در سال گذشته تلاشهای خوبی صورت گرفت ولی بایستی با تلاش مضاعف و انگیزه جدید، با امید و نشاط، خودباوری، همدلی، وحدت و یکدلی، فضای جدیدی را در نفت پاسارگاد ایجاد کنیم».

مدیرعامل نفت پاسارگاد در بخش دیگری از سخنان خود گفتند: «مقام معظم رهبری سال جدید را سال اقتصاد و فرهنگ نام گذاری کرده اند که نشان از دغدغه ایشان در جهت رفع مشکلات اقتصادی دارد. شرکت نفت پاسارگاد نیز به عنوان یک شرکت بزرگ اقتصادی در منطقه بایستی در این مسیر گام بردارد. آنچه مسلم است تکرار شعار اقتصادی نشان از اهمیت ویژه این امر در رشد و توسعه میهن عزیزمان دارد. لذا بنده امیدوارم با سرلوحه قرار دادن منویات مقام معظم رهبری و خصوصاً با مطالعه شاخص های اقتصاد مقاومتی در راه رسیدن به اهداف مورد نظر نظام پیشرو باشیم».

ایشان با بیان اینکه شاکله اقتصاد مقاومتی اتکا به درون و خودباوری است افزود: « با توجه به شاخصه های اقتصاد مقاومتی و با استفاده از حداکثر ظرفیت ها شاهد رشد بیش از پیش نفت پاسارگاد خواهیم بود. با لطف خدا و تلاش همکاران، سال جدید برای شرکت نفت پاسارگاد سال درخشانی خواهد بود ».

مهندس دلاویز در خصوص پروژه ها توسعه ای شرکت نفت پاسارگاد نیز گفتند: « از مدیران کارخانه ها می خواهم که طبق زمان بندی اعلام شده پروژه ها را پیش برده و به طور مستقیم بر آنها نظارت داشته باشند، بنده نیز به طور مستمر پیگیر خواهم بود و مصر هستم در زمان مقرر پروژه ها افتتاح و بهره برداری گردد».

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد با بیان اینکه شرکت نفت پاسارگاد یک شرکت ملی و دارای مسؤولیت های اجتماعی است عنوان کردند: «از مدیران کارخانه ها می خواهم تا با بررسی شرایط و رایزنی با شهرداری ها و استانداریهای متبوع خود، به مسؤولیت اجتماعی نفت پاسارگاد در توسعه و مرمت راهها و مسیرهای شهری توجه ویژه داشته باشند و به موضوع نگاه صرف اقتصادی نداشته باشند».

ایشان در مورد قرارداد های شرکت گفتند: «با تشکیل کمیته بازنگری قراردادها، در کلیه قرارداد ها بازنگری خواهد شد. کلیه پرونده‌های مفتوح به هر شکلی که هستند باید به نتیجه برسند و بسته شود».

مهندس محسن دلاویز با اشاره به بودجه مصوب دو میلیون تنی برای سال 93 اظهار داشتند: « از یک سو پاسارگاد ظرفیت تولید بیش از این را داشته و از سوی دیگر بازار نیز تقاضای لازم را دارد، لذا می بایست با برنامه ریزی مستمر و جلوگیری از روزمرگی و با لطف خدا به موفقیت های بیشتر برسیم.» ایشان همچنین با اشاره به کیفیت بالای قیر تولیدی شرکت گفتند: «قیر پاسارگاد باید الگویی در کیفیت باشد. با تشکیل شورای عالی کیفیت در حفظ و ارتقای کیفیت قیر تولیدی تلاش خواهیم کرد. ضمن آنکه استفاده از بشکه های اختصاصی نیز بایستی در دستور کار قرار گیرد».

ایشان با بیان اینکه توجه به نیروی انسانی از مهم ترین اولویت‌ها است، افزودند: «هر چند در خصوص مدیران آئین نامه هلدینگ اجرایی شده است ولی بنده نگران حقوق و مزایای پرسنل هستم و امیدوارم هرچه سریع تر منابع انسانی برای این همکاران نیز آئین نامه ای با نگاهی باز تدوین نماید. هم چنین با برنامه ریزی دوره های تخصصی و کاربردی در ارتقای سطح علمی و فنی پرسنل نیز اقدام عملی صورت پذیرد».

مهندس دلاویز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معاونت توسعه و سرمایه گذاری گفتند: «انتظار بنده در این معاونت تحول در نگاه است. در امر پروژه ها سلامت لازم را داریم ولی بایستی شجاعت و جسارت نیز در اجرای پروژه ها تزریق شود تا هرچه سریع تر به نتیجه مطلوب برسند». ایشان در خصوص معاونت عملیات نیز تفویض اختیارات به مدیران کارخانه و مستندسازی عملکرد در حوزه های کاری آنها به همراه گزارشات مستمر را خواستار شدند.

ایشان با اشاره به این نکته که می بایست به صیانت از تلاشهای دلسوزانه کارکنان و مدیران همت گماریم، حراست را حامی شفافیت و سلامت معرفی کرده و افزودند: «حراست مستقل است و بایستی با توجه به استقلال خود با نظارت مستمر در جهت رفع مشکلات احتمالی گام بردارد».

در پایان ایشان ضمن تشریح شاخصه های مدیریت جهادی فرمودند: «همانگونه که بارها در عرائضم گفته ام ما نیازمند دمیده شدن روح ایثار و جهاد در فعالیت های اقتصادی کشور هستیم. باید فرهنگ دفاع مقدس در شریان های اقتصادی جریان پیدا کند. مدیریت جهادی یعنی مدیریت ایثارگرایانه، متواضعانه، شجاعانه، نظام‌مند و مبتنی بر ارزشها، که امیدوارم همه ما به این میثاق پایبند باشیم».

تصاویر
  • مهندس دلاویز در اولین جلسه مدیران در سال جدید: