اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 13 آبان 1398
بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت نفت پاسارگاد

  بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت نفت پاسارگاد

عملکرد شش ماهه شرکت نفت پاسارگاد در تاپیکو بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نفت پاسارگاد، با حضور عضو هیات مدیره، معاونین و مدیران شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین، و همچنین مدیرعامل ، معاونین و مدیران شرکت نفت پاسارگاد، عملکرد شش ماهه این شرکت به دقت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه مهندس جبرائیلی با بیان موانع و مشکلات موجود به سود 361 درصدی شرکت نفت پاسارگاد در شش ماهه اول سالجاری اشاره کرد و گفت: آنچه همکاران خوب من در این شرکت انجام داده اند، موجب ثبت رکوردی بی نظیر در این شرکت شده است که قطعا خوشحالی سهامداران را در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد با شفاف خواندن عملکرد این شرکت گفت: بازار تعریف خاص خود را دارد ولی بازار قیر سیاه است و فعالیت در آن نیازمند برنامه ریزی و استراتژی هایی است که کمتری شرکتی تاب مقاومت در این بازار را دارد، شرکت نفت پاسارگاد به عنوان یک شرکت بورسی در بالاترین سطح شفافیت، عملکرد مناسبی را نشان داده است.

وی با بیان اینکه بیش از 200 شرکت تولید کننده قیر در ایران مجوز فعالیت گرفته اند افزود: ظرفیت تولید وکیوم باتوم حداکثر 7 میلیون تن است ولی در حدود 23 میلیون تن مجوز صادر شده است، خوراک و ماده اولیه این شرکت از طریق لوله و مستقیم از پالایشگاه تامین می شود ولی مشکلات زیادی از نظر تامین خوراک و قیمت خوراک داریم.

مهندس جبرائیلی با بیان اینکه نفت پاسارگاد از نظر کیفیت در بالاترین سطح قرار دارد، عنوان کرد: این شرکت با حرکت به سمت محصولات با ارزش افزوده بالا توانسته است سود بالایی را کسب نماید که نتایج آن در عملکرد 6 ماهه شرکت قابل مشاهده است.

وی کاهش بدهی های مالیاتی، کاهش تسهیلات دریافتی و بهینه سازی خرید ماده اولیه را مهم ترین عوامل کاهش هزینه های شرکت عنوان کرد و افزود: آنچه در بخش مالی انجام شده است مثال زدنی است، کاهش هزینه ها در کنار فعالیت های شبانه روزی بازرگانی شرکت موجب کسب سودی ارزشمند شده است.

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد، با بیان چالش های پیش رو، حمایت های تاپیکو، شستا و وزارت رفاه را از عوامل موثر در موفقیت این شرکت برشمرد و گفت: آنچه ما انجام داده ایم بر اساس برنامه های ابلاغی تاپیکو و شستا بوده است و آنچه در ادامه انجام خواهیم داد نیز بر این اساس خواهد بود.

شایان ذکر است در این جلسه، عملکرد شرکت نفت پاسارگاد در بخش های مختلف مورد مطالعه و بررسی کارشناسان تاپیکو قرار گرفت و در قسمت های مختلف رهنمودهایی ارائه گردید که مورد استقبال مهندس جبرائیلی قرار گرفت و دستور استفاده از این نکات و رهنمودها در برنامه های آتی شرکت را صادر نمود.

تصاویر
  • بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت نفت پاسارگاد
  • بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت نفت پاسارگاد
  • بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت نفت پاسارگاد
  • بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت نفت پاسارگاد
  • بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت نفت پاسارگاد
  • بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت نفت پاسارگاد